Europa League Scores & Fixtures

Search

All Fixtures

Wednesday 2nd August

Qualifying Third Round

  • AEL Limassol1Austria Vienna2
  • Sion1Suduva1

Thursday 3rd August

Qualifying Third Round

  • Dinamo Minsk1AEK Larnaca1
  • Shkendija3FK Trakai0
  • Odd0Dinamo Zagreb0
  • Apollon Limassol2Aberdeen0
  • FC Oleksandria1Astra Giurgiu0
  • FK Qabala1Panathinaikos2
  • Sparta Prague0Crvena Zvezda1
  • Videoton1Bordeaux0
    Videoton win on away goals
  • Zenit St P0Bnei Yehuda Tel Aviv1
  • Fenerbahçe1SK Sturm Graz1
  • Fola Esch1Östersunds FK2
  • Lyngby BK1FK Krasnodar3
  • Marítimo2Botev Plovdiv0
  • PAOK Salonika2FC Olimpik Donetsk0
  • Skenderbeu2Mladá Boleslav1
    Skenderbeu win 4-2 on penalties
  • Lech Poznan2FC Utrecht2
    FC Utrecht win on away goals
  • SC Rheindorf Altach3KAA Gent1
  • FC Midtjylland2Arka Gdynia1
    FC Midtjylland win on away goals
  • Hajduk Split2Brøndby IF0
  • Ath Bilbao3Dinamo Bucharest0
  • KV Oostende0Marseille0
  • MFK Ruzomberok0Everton1
  • Milan2CS Universitatea Craiova0
  • NK Osijek1PSV Eindhoven0
  • Panionios0Maccabi Tel-Aviv1
  • Domzale2SC Freiburg0
  • Sporting Braga2AIK1

Wednesday 16th August

Qualifying Play-offs

Thursday 17th August

Qualifying Play-offs

  • Apollon Limassol18:00FC Midtjylland
  • BATE Bor18:00FC Oleksandria
  • Dinamo Zagreb18:00Skenderbeu
  • FK Krasnodar18:00Crvena Zvezda
  • FH Hafnarfjördur18:45Sporting Braga
  • PAOK Salonika19:00Östersunds FK
  • Vardar19:00Fenerbahçe
  • Viktoria Plzen19:15AEK Larnaca
  • SC Rheindorf Altach19:30Maccabi Tel-Aviv
  • Ludo Razgd19:30Suduva
  • Panathinaikos19:30Ath Bilbao
  • Ajax19:45Rosenborg
  • Club Brugge19:45AEK Athens
  • Domzale19:45Marseille
  • Legia War19:45Sheriff Tiraspol
  • Milan19:45Shkendija
  • NK Osijek19:45Austria Vienna
  • Viitorul Constanta19:45FC RB Salzb
  • Partizan Belgrade20:00Videoton
  • Everton20:05Hajduk Split
  • Marítimo20:30Dynamo Kiev

Thursday 24th August

Qualifying Play-offs

  • AEK Larnaca17:00Viktoria Plzen
  • Dynamo Kiev17:45Marítimo
  • FC Oleksandria18:00BATE Bor
  • FC RB Salzb18:00Viitorul Constanta
  • Maccabi Haifa18:00SC Rheindorf Altach
  • Östersunds FK18:00PAOK Salonika
  • Sheriff Tiraspol18:00Legia War
  • Zenit St P18:00FC Utrecht
  • Fenerbahçe18:30Vardar
  • Suduva18:30Ludo Razgd
  • AEK Athens19:00Club Brugge
  • FC Midtjylland19:00Apollon Limassol
  • Skenderbeu19:00Dinamo Zagreb
  • Videoton19:00Partizan Belgrade
  • Ath Bilbao19:45Panathinaikos
  • Marseille19:45Domzale
  • Rosenborg19:45Ajax
  • Shkendija19:45Milan
  • Sporting Braga19:45FH Hafnarfjördur
  • Crvena Zvezda20:00FK Krasnodar
  • Hajduk Split20:00Everton
  • Austria Vienna20:05NK Osijek

All times are UK and subject to change. BBC is not responsible for any changes.

Choose another date

You're viewing our new way to show Football Scores & Fixtures.

What's new?